امام خمینی (ره):

 باید ما بگوئیم كه عید شعبان، عید تولد حضرت مهدی (سلام الله علیه) بزرگترین عید است برای تمام بشر

 

مقام معظم رهبری:

جشن میلاد حضرت حجت، عج الله فرجه و ارواحنا فداه، برای عموم شیعیان، بلکه همه عدالت خواهان عالم، یک عید بزرگ است؛ لذا مردم ما در این جشن با همه وجود، با دل و جان، محبت و ارادت خود را به آستان حضرت بقیة الله، ارواحنا فداه، ابراز می کنند

ستاد مردمی اجتماعات مهدوی-قم

ستاد مردمی اجتماعات مهدوی

بسم الله الرحمن الرحیم
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین(قصص/5)

(اللهم اعنا علی تادیة حقوقه الیه)

«خدایا! ما را در ادای حقوقی که امام زمان علیه السلام بر ما دارد یاری فرما»

اندیشه «مهدویت» به دلیل دارا بودن ویژگی­های منحصر به فرد بسیار، یکی از توان­مندترین عوامل رشد جامعه دینی ما است. طرح درست و گسترش این فرهنگ نورانی در جامعه، باعث رشد، بالندگی هر چه بیشتر جامعه و حفظ آن از فرو غلتیدن در فسادها و تباهی­ها است.

کوتاهی و کم کاری در این امر مقدس و خطیر، از یک سو زمینه ساز بروز خرافات و سطحی نگری واز سوی دیگر موجب در دست گرفتن این مقوله سترگ به وسیله افرادی ناشایست کم دانش و یا بی دانش شده است.از این رو علاوه بر اینکه حوزه علمیه به عنوان متولی این امرژ گام های جدی‌‌ای در این راه برداشته است، شایسته است از ظرفیت های وسیع مردمی استفاده شود و در ترویج و تعمیق و تبلیغ آن همت گمارد، چه اینکه اگر حقیقت تبیین و تقویت نشود ، باطل تعزیه گردان می شود!!

ستاد مردمی اجتماعات مهدوی به جهت ایفای نقش در فعال سازی و میدان آوردن و ایجاد هماهنگی بین فعالان مهدوی، پوشش اخبار و ترویج این امر شایسته تشکیل شده است. این ستاد هم اکنون از اعضای هیئت امنای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور است و با علما و اندیشمندان و مراکز تخصصی حوزه ارتباط دارد.
همچنین از سویی دیگر با فعالان مهدوی و دستگاه های حاکمیتی به فعالیت مشترک می پردازد.
ذکر چند نکته ضروری است:

1- این ستاد با گروه های انحرافی هیچ گونه ارتباطی ندارد و گروههای انحرافی را نه به رسمیت می شناسد و نه مقبولیتی نزد این ستاد دارند.

2- ستاد در پی ارتباط هر چه بیشتر با علما و مراجع انقلابی است تا با اخذ رهنمودهای آن بزرگواران دچار خطا و انحراف نگردد و از نیروهایی که با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تعارض هستند تبری می جوید.
3- این ستاد با سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی با تمرکز بر پوشش اخبار و تسهیل فعالیت های مهدوی، مسیر نورانی یاری حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را می پیماید.
4- این ستاد مردمی است و وابسته به هیچ نهاد و ارگان دولتی نیست.

از همه مردم و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که می توانند در این امر ما را یاری کنند دعوت به هم یاری می کنیم.

امید است تلاشهای ما مورد رضایت حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گیرد و از منتظران واقعی آن حضرت باشیم.

ستاد مردمی اجتماعات مهدوی